Ook tijdens de zomervakantie heeft een aantal van onze jeugdleden gewoon geschaakt. En met succes! Hier een kort overzicht van het nieuws dat mij bereikt heeft.
Eli Alia Open Nederlands Jeugdkampioen bij de Meisjes t/m 16 jaar
Afgelopen week werden in Dieren de Open Nederlandse Jeugdkampioenschappen (ONJK) beslist. Eli Alia Jorritsma kroonde zich daar tot kampioen bij de Meisjes B! Daarmee heeft zij bovendien een vrijplaats verdiend voor het gesloten Nederlands Jeugdkampioenschap van 2027.
Ook Frank Kloosterman kwam in Dieren in de prijzen. Bij het snelschaaktoernooi eindigde Frank knap als derde. Pranav Prasobh Nair was eveneens van de partij bij het ONJK en speelde goed.
Dieren was deze zomer sowieso weer een goede plek om te schaken. Ghilon Etienne speelde er het Open Nederlands Kampioenschap (ONK). Hij haalde bijna 50% (4 uit 9), maar dat is maar een deel van het verhaal: tegen sterke tegenstand behaalde Ghilon een uitstekende toernooiprestatierating (TPR) van 2172! Zo won hij onder andere van IM Laura Unuk (2301).
Ook elders werd er geschaakt. Eli Alia speelde eerder in de vakantie negen partijen tijdens het Amsterdam Chess Festival en Bram Baarspul deed daar mee aan het sterke snelschaaktoernooi. Bram scoorde maar liefst 9 uit 13 (TPR 2091!) en versloeg een FM en zelfs een IM.
Theo en Pranav winnen opnieuw het NK Schoolschaak, beide met 7 uit 7!
En dan was er al op zaterdag 4 juli, aan het begin van de zomervakantie, groot succes voor Theo Kudernac en Pranav Prasobh Nair. Met hun teamgenoten van de GSV werden zij opnieuw Nederlands kampioen bij het NK Schoolschaak voor basisscholen. GSV 1 won alle zeven wedstrijden en stond daarbij in totaal slechts twee bordpunten af.
Voor Theo bleef het daar niet bij. Eind juli vertegenwoordigde hij Nederland bij het Europees Jeugdteamkampioenschap in Pardubice in Tsjechië.
Op het NK Schoolschaak waren nog meer Stauntonspelers succesvol: Olav Schuls won met zijn team, met daarin ook zijn broer Nils, namens De Petteflet het brons, dat was een heel bijzondere prestatie!
Ook het 2e team van GSV viel met de 8e plek nog in de prijzen. Daarin speelden Edin Aydinli, Carolina Broersma en Lizenoor Roemers een belangrijke rol. En in het team van de Haydnschool, dat een knappe 13e plaats behaalde, scoorden Schelte Jansen en Nolan Stornebrink belangrijke punten.
Lees hier het verslag van vader Mark Schuls op de NOSBO-site.
Een mooie schaakzomer dus voor veel van onze jeugdspelers. En de vakantie is nog niet eens voorbij!
