Met een eindsprint van 3 uit 3 lukte het Imara inderdaad om de top van het klassement te bereiken. En omdat ook Eli Alia de slotronde won, stonden zij na 7 ronden samen bovenaan!
Barrage van 5 partijen
En dus moesten zij een zenuwslopende barrage tegen elkaar spelen om te bepalen wie de titel bij de Meisjes B (= t/m 16 jaar) ging winnen. Hun reguliere onderlinge partij was in remise geëindigd en dat ze aan elkaar gewaagd zijn, bleek ook nu weer.
Na 4 barragepartijen stond het nog steeds gelijk. Allebei een keer gewonnen en 2x maal remise. In de 5e partij, volgens ‘sudden death-format’ (wit begint met meer tijd, maar moet winnen), ging het voor Eli Alia helaas mis. Er werd afgewikkeld naar een gelijkstaand pionneneindspel, waarin zij per ongeluk haar koning opsloot.
Imara greep onmiddellijk haar kans om de zwarte koning daadwerkelijk klem te zetten op h4, waardoor Eli Alia in tempodwang kwam. Zonder pionnen op de damevleugel zou het pat zijn, maar nu moest zwart er eentje opspelen. Die werd geslagen, wit promoveerde eerder en gaf met de nieuwe dame gemakkelijk mat.
De nummers 1 en 2 van het Nederlands kampioenschap
Vreugde bij Imara: zij is Nederlands kampioen bij de Meisjes B en geeft zo haar titel van vorig jaar bij de Meisjes C een schitterend vervolg. Gehoopt, maar na zo’n moeizaam jaar, waarin het vaak aan de energie ontbrak, bepaald niet vanzelfsprekend; van harte gefeliciteerd!
En flinke teleurstelling bij Eli Alia. Opnieuw zo dichtbij de titel komen, gedeeld eerste na 7 ronden, en dan toch weer genoegen moeten nemen met de 2e plaats is heel onaangenaam.
Neemt niet weg dat 2e worden bij een Nederlands kampioenschap een prestatie van formaat is, waar je trots op mag zijn. Daarmee dus ook van harte gefeliciteerd!

En als club, schaakstad Groningen en de NOSBO zijn we erg trots op jullie prestaties!
Bram gedeeld 2e bij Jeugd-B!
Geheel in stijl met zijn avontuurlijke speelstijl beleefde Bram een buitengewoon enerverend toernooi. In ronden 4 en 6 kroop hij door het oog van de naald, maar was het tegelijkertijd ook zijn verdienste en vindingrijkheid dat de respectievelijke tegenstanders moesten berusten in eeuwig schaak.
En dat werd aangevuld met een aantal welverdiende overwinningen in dit sterke veld. Door de zeer ongelukkige nederlaag tegen latere winnaar Ethan Chua (die uiteindelijk met 1,5 punt voorsprong won!) raakte een topklassering enigszins uit het vizier.
Barrage met 6 spelers om plek 2
Maar toch, na de benauwde remise in ronde 6 lukte het in ronde 7 om weer chaos op het bord te krijgen. De zwartspeler kon hier niet mee omgaan en dat was begrijpelijk, want hij had op meerdere momenten materiaal moeten offeren in plaats van de ‘logische’ zetten te spelen.
Zoals het ging, won Bram overtuigend en omdat de andere uitslagen goed vielen, eindigde hij toch nog met 5 anderen op de gedeelde 2e plaats! Ook hier moest een barrage gespeeld worden, met liefst 6 spelers.
Dus, na een toernooi van een week moesten deze 6 spelers aan het eind van de laatste speeldag ook nog een compleet snelschaaktoernooi afwerken! Hierin werd Bram keurig 3e en zo eindigde hij zijn debuut op een individueel NK met de ‘ondankbare’ 4e plaats. Een heel mooi resultaat, gefeliciteerd daarmee!
Ghilon en Pranav eindigen op 50%
Pranav eindigde het 9-rondige toernooi van de Jeugd-C met 3 uit 4 en kwam zo op een mooie 4,5 uit 9. Daarmee wint hij flink wat ratingpunten en kan hij terugkijken op een prima toernooi.
Dat geldt ook voor Ghilon, die in de laatste ronde een theoretisch remise-eindspel waarin alleen hij kansen had, vakkundig naar winst speelde in 86 zetten. Zijn 3,5 uit 7 tegen gemiddeld dik 2050 en zijn vertoonde spel gaven alle reden om met dit resultaat bij de Jeugd-B heel tevreden te zijn.
Wat een boeiend en spannend toernooi en wat knap dat al onze spelers zich zo goed hebben laten zien!
Dank ook aan alle ouders en begeleiders. Samen met de andere deelnemers van de NOSBO en de FSB hebben zij van deze schaakweek echt een feest gemaakt!
Lees en kijk hier alle dag verslagen, foto’s en interviews op de NOSBO-site.
En, zoals eerder gezegd, de organisatie van de NJSK had het opnieuw geweldig voor elkaar met zoveel live borden. Naast alle verslagen en fotoreportages kun je alle belangrijke partijen van alle 6 categorieën naspelen via de toernooisite.
Klik hier om naar de officiële website te gaan.
