En alweer een overwinning voor Staunton 2 in NOSBO 1 B, ditmaal met minimale cijfers bij nummer 3 Groningen 4. Het begint er naar uit te zien, dat ons tweede achttal een puntenaantal gaat halen dat bijna altijd genoeg is voor een kampioenschap. Maar helaas dit keer niet, omdat Hoogeveen toevallig in de poule zit, en die halen 18 uit 9.
Staunton 2 heeft nu 12 uit 7. Teamcaptain Jeroen gaat vast snel uitleggen hoe het wedstrijdverloop was, maar Jan Colly staat op 7 uit 7!
Snel, nee. Bram, die was snel. Voor dat ik het wist had hij een stuk geofferd tegen twee pionnen. Dit bleek een gouden zet, opponent Job ging in de denktank en toen de rook opgetrokken was bleek Bram twee stukken vòòr te staan. Snel naar huis voetbal kijken. Niet snel arriveerde Ronald, maar ook weer wel, nadat hij telefonisch bereikt was, was hij er in een mum. Snel spelend haalde hij al snel z’n buurman Gerrit in, qua tijdverbruik. Misschien iets te snel want een mooie truc bleek niet helemaal te kloppen. In plaats van mat achter de paaltjes een toren achter: 1-1. In de volgende partij die afgelopen was stond wit zeer mooi, maar hij moest te snel nog veel zetten doen. Na een aantal mindere zetten stond mijn vroegere teamgenoot Ferry plotseling mat: 1-2.
Aan bord één de clash tussen twee contemporaine oud-bestuursleden van SC Groningen, Albert en Bart Beijer. Dit leek Bart wel een leuk treffen, en dat was het ook wel, maar toch leuker voor Staunton: 1-3. Gerrit stond al snel een pion voor, daarna schoot hij echter in de denktank, iets dat gezien zijn grieperige toestand niets werd. Terwijl zijn tegenspeelster relaxed bleef tikte de tijd weg en zo ook de stelling: 2-3. Dan aan bord 8 Jan Colly, hij flikte het ‘m dus weer. Omdat dit één van de laatste partijen was met elk minder dan vijf minuten werd er meegeschreven! terug te lezen in de blunderrubriek op de website van SC Groningen. Na een stuk weggegeven te hebben werd met een grote doortastendheid een dame gehaald: 2-4. Henk van Dijk geeft vervolgens remise nadat hij één van zijn twee verbonden vrijpionnen kwijt raakte: het winnende halfje. Henk Seijen tenslotte kon zijn zeer goede stelling niet snel genoeg in winst omzetten, na een blunder werd het zelfs nog 3,5 – 4,5. We maken door de jaren heen langzaam progressie tegen dit team.