Twintig schakers meldden zich voorhet Snelschaakkampioenschap van Staunton. Het reguliere programma was niet voldoendeom de winnaar aan te wijzen: Geon Knol en Paul Hummel eindigden beiden op 5,5 uit 7. Een beslissingstweekampje moest uitkomst brengen. Beide potjes adembenemend: het eerste werd gewonnen door Paul; in de tweede leek Geon al snel op weg naar de gelijkmaker, maar Paul hield stand, en kon zijn stelling langzaam verbeteren, terwijl ook de seconden in zijn voordeel werkten. Uiteindelijk moest Geon capituleren. De eerste Stauntontitel voor Paul!
In de voorronden waren al 2 oud-titelhouders gesneuveld: Bauke Koole en Piet Mulder konden hun draai niet vinden en moesten door naar de B-groep, die Piet wel wist te winnen met 6,5 uit 7.
De finalegroep was ongekend spannend. Naast Geon (8,5 uit 9 in de voorronde) en Paul deden ook Erwin en Hans lang mee om de prijzen. Toen Paul in de slotronde won van Hans Polee , koos Geon voor remise (slechte stelling, meer tijd) tegen Yeb, om het op het tweekampje te laten aankomen. Daarin moest hij het afleggen tegen de underdog.