Het tweede achttal van Staunton won in de laatste ronde van 5A met 6-2 van De Paardensprong. En sloot dus het seizoen in stijl af, we zijn de nummer twee. Zes wedstrijden gewonnen, maar die ene cruciale niet, en dus is de SC Leeuwarden verdiend de kampioen.
De zege viel ruim uit, maar er moest flink gewerkt worden om dat te bereiken. Maar stap-voor-stap wisten Vincent, Faruk, Viaan, Pablo, Sono en rond de klok van half 7 ook Theo de zes punten binnen te halen. Yeb liet pardoes zijn dame insluiten. En Piet trof Gianluca Lucchesu, een talentvolle jonge speler die zei “niets van de opening te weten”, maar hij bleek te kunnen schaken. In een interessant middenspel verloor Piet het overzicht, en greep mis. Hij kon nog vluchten in een toreneindspel met minuspion, maar nadat hij verzuimde de witte koning onmiddelijk met Tb2 op de onderste rij te houden, speelde Gianluca het knap naar winst.
Op de website van De Paardensprong staat een pracht verslag met foto’s, ik verwijs daar van harte naar, heel mooi!:
Nou heerlijk geschaakt dus dit seizoen, en helaas, helaas, niet gelukt om snel terug te keren naar de vierde klasse. Volgende seizoen gaan we het opnieuw proberen.