
Fototekst: Arjan, Osama en Levi bij de prijsuitreiking. Naast Arjan staat Nederlands kampioen Lucas van Foreest, die dezelfde ochtend een simultaan gaf (zie ook b.v. het eerste verslag van de Schaakreporter). Foto: Ibo de Vries.
Op de eerste dag van het Hoogeveen Schaaktoernooi werd ook een Grand Prix georganiseerd. Er waren 60 deelnemers, behoorlijk meer dan vorig jaar, namelijk 6 keer zo veel, volgens dit artikel. Er deden 5 Staunton-spelers mee, die bijna allemaal in de prijzen viel. I de A-groep scoorden zowel Arjan en Levi beide 3 uit 5, op tie-break werd Levi tweede en Arjan derde. Winnaar werd Osama Arabi (Mid-Frislân), die we kennen als bord 1-speler in het tweede Jeugd Schaak Noord team. In de B-groep scoorde Matteo 4 punten (uit 5) en werd nummer 3. Ook in de B-groep werd Ernst nummer 4. In de C-groep scoorde Dani 4,5 punt en werd nummer 2. Dus veel podiumplekken en goede placeringen voor de deelnemende Staunton-jeugdspelers.
Alle prijswinnaars staan ook vermeld in de eerste blog van Peter Boel over de eerste dag van het Hoogeveen Schaaktoernooi.